BAZA ARTYSTÓW OKRĘGU SZCZECIŃSKIEGO

bożena mozelewska - lena chmielnik - wystawa

Bożena Mozolewska - malarstwo

Rocznik `57. Absolwentka dwóch uczelni: Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Matematyka oraz Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Malarstwo. W 2015 roku uzyskała stypendium w Muthesius Kunsthochschule w Kiel (Niemcy). Studiowała malarstwo w pracowniach prof. Zbigniewa Romańczuka i dr hab. Bartłomieja Otockiego oraz multimedia u dr hab. Agaty Michowskiej.

Malując poszukuje kolorów, światła i cieni. Bada ich wzajemne relacje. Ma w dorobku kilka filmów, w których porusza tematy społeczne i obyczajowe. W 2016 roku Niemcy zrealizowali i sfinansowali jej projekt „Magiczne lustra”. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą.

 

Leonia Chmielnik - rzeźba

Urodzona w Cieszynie 1941 r, 1954-1959 Liceum Sztuk plastycznych w Poznaniu. 1959-1965 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, w pracowniach rzeźby prof. Jacka Pugeta i prof. Bazylego Wojtowicza oraz Tadeusza Brzozowskiego (rysunek), 1965 dyplom na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby ze specjalizacją rzeźby architektonicznej 1967-1969 praca na stanowisku projektanta w Zakładach Odzieżowych „Dana” w Szczecinie / Trzykrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki.Od 1977 jest rzeczoznawcą w zakresie rzeźby współczesnej. Aktywność artystyczną kontynuuje od 1965 mieszkając w Szczecinie. Zajmuje się rzeźbą monumentalną, parkową, kameralną, rysunkiem. Tworzy w kamieniu, brązie, drewnie, ceramice. Ma na swoim koncie szesnaście wystaw indywidualnych i uczestnictwo w kilkudziesięciu wystawach środowiskowych i ogólnopolskich oraz sympozjach i plenerach międzynarodowych, między innymi w Burgas, Rydze, Monachium, Berlinie, Heiligendamm, Kuhlungsborn, Musberg, Beringen, Bucholtz.

 

bożena mozelewska - lena chmielnik - wystawa

ZPAP Okręg Szczeciński ul. Koński Kierat 14
71-563 Szczecin