GRAND PRIX i NAGRODY 23 FPMW

 

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZEŃ JURY

23 FESTIWALU POLSKIEGO MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO

SZCZECIN 2010 r.

 

Na posiedzeniach Jury w dniach 22 – 23 maja oraz 11 września 2010 r., Jury 23 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie obradowało w składzie :

prof. Antoni Fałat - artysta malarz - Przewodniczący Jury

prof. Stanisław Baj – artysta malarz

prof. Stanisław Kortyka - artysta malarz

Ryszard Kiełtyka - artysta malarz

Monika Nowakowska - krytyk sztuki

Diana Wasilewska - historyk sztuki

 

I Etap obrad miał miejsce dnia 22 – 23 maja 2010 r.

Na podstawie nadesłanej przez artystów dokumentacji, Jury dokonało przeglądu 884 prac

342 twórców, którzy zgłosili swoje prace do udziału w Festiwalu 

Jury zakwalifikowało do wystawy festiwalowej 136 prac 90 twórców .

 

Drugi etap Jury oraz przyznanie nagród odbyło się dnia 11 września 2010 r. na podstawie prac nadesłanych na wystawę festiwalową.

Po wnikliwej ocenie, Jury nominowało do nagród prace 20 twórców.

Nominację otrzymali :

  1. ARTUR BARTKIEWICZ

  2. ANNA BOCHENEK

  3. RENATA BONCZAR

  4. ZBIGNIEW CHROSTEK

  5. MAŁGORZATA DAWIDIUK

  6. KAROLINA GRZYB – GÓRNIAKOWSKA

  7. EUGENIUSZ JÓZEFOWSKI

  8. JANUSZ KARBOWNICZEK

  9. DANIEL KRYSTA

  10. ALEKSANDER LASZENKO

  11. WŁODZIMIERZ ŁAJMING

  12. JOANNA PAŁYS

  13. ARTUR PRZEBINDOWSKI

  14. MARCELINA RYDELEK

  15. JAROSŁAW SANKOWSKI

  16. NATALIA SROKA

  17. KATARZYNA SZESZYCKA

  18. LESŁAW TETLA

  19. ELŻBIETA WASYŁYK

  20. KATARZYNA ZWOLIŃSKA

Po wnikliwej ocenie i wielogodzinnych dyskusjach JURY 23 FPMW przyznało nagrody i wyróżnienia kierując się rzetelnością i profesjonalizmem malarskiego warsztatu nadesłanych prac, jednoczesnie zwracając uwagę na oryginalną interpretację tematów-zarówno tych dotykających spraw uniwersalnych jak i najbardziej aktualnych problemów- społecznych , obyczajowych , politycznych.

Ważnym kryterium była malarska wrażliwość na kolor, formę kompozycję obrazu, traktowanego zawsze jako jednorodny byt a zarazem jako osobisty komentarz.

 

Na podstawie ilości otrzymanych głosów Jury dokonało rozdziału nagród:

 

Nagrodę GRAND PRIX - ze środków MKiDN

otrzymał - ARTUR PRZEBINDOWSKI-Kraków  za prace:

  1. Megalopolis VII 100x150 temp akr 2010

  2. Megalopolis VIII 100x150 temp akr 2010

     

Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

otrzymała - KATARZYNA SZESZYCKA- Szczecin

  1. wyborowa z sokiem, 2009, ol/ pł, 130x140  za pracę:

     

     

Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecina

otrzymał – LESŁAW TETLA- Katowice  za prace:

  1. kiosk 1, 150x101 ol pł 2009

  2. przystanek, 101x150 ol pł 2009

     

Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego

otrzymała – KAROLINA GRZYB – GÓRNIAKOWSKA-Łodź za prace:

1.Las katyński 150x100 akr pł 2010

2.Smoleńsk 5x10 akr pł 2010

3.TVN 131x100 akr pł 2010

 

Nagrodę  Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Plastyków

otrzymała - ELŻBIETA WASYŁYK-Trzcianka  za prace:

  1. Amabilność V, akryl, olej, płótno 110x110, 2008

  2. Mężczyzna, akryl, olej , płótno 110x110, 2009

 

Nagrodę fundowaną „ EUROAFRICA” Shipping Lines

otrzymał – ALEKSANDER LASZENKO- Warszawa  za prace:

1. Berlin 100x73 ol pł 2010

2. Dom kultury 41x27 akr pł 2009

3. Szwajcaria 100X100 ol pł 2009

 

Wyróżnienie Honorowe Jury 23FPMW

otrzymał - ZBIGNIEW CHROSTEK-Dzierzgoń  za prace:

z cyklu Kontrapunkt A, 2010,80x100,akryl płótno

z cyklu Kontrapunkt B, 2010,50x100,akryl płótno

 

Nagrodę Wydawnictwa “ ARTLUK “

otrzymała - KATARZYNA SZESZYCKA Szczecin

1. wyborowa z sokiem, 2009, ol/ pł, 130x140 za prace:

 

Nagrodę wydawnictwa „ SZTUKA.PL „

otrzymała – MAŁGORZATA DAWIDIUK-Przemyśl  za prace:

Ikona- cień II 100x50 tech miesz 2009

Ikona- cień III 150x100 tech miesz 2009 

 

Nagrodę   EUROAFRICA - Shipping Lines „ Zakup kolekcjonerski „

otrzymała – KATARZYNA ZWOLIŃSKA-Nowy Sącz  za prace:

      1. W drodze do Gijon 81x100 tech miesz 2010

  1. Po drugiej stronie Kadczy V 81x100 tech miesz 2010

  2. 3.W drodze do Oviedo 81x100 tech miesz 2010

 

 

ZPAP Okręg Szczeciński ul. Koński Kierat 14
71-563 Szczecin